کد: 4204
بروزرسانی: شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲

آخرین نگاه به اقتصاد آمریکا قبل از انتخابات

آمریکایی ها قبل از انتخابات ایالات متحده، یک نگاه اجمالی به اقتصاد کشورشان داشتند.


آخرین نگاه به اقتصاد آمریکا قبل از انتخابات

وزارت کار آمریکا گزارش اشتغال این کشور را منتشر کرد که یکی از مهمترین شاخص برای ارزیابی سلامت اقتصاد است. این گزارش شامل رشد اشتغال،حقوق،ساعت کار و کیفیت کار است. در این گزارش آمده است:

 اقتصاد آمریکا خوب است، اما عالی نیست

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، اقتصاد آمریکا توانسته بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ را جبران کند. میزان بیکاری این کشور در حال حاضر ۵ درصد است که در سال ۲۰۰۹ این شاخص ۱۰ درصد گزارش شده است. از آن زمان تاکنون اقتصاد این کشور ۱۳.۷ میلیون شغل ایجاد کرده است.البته ناگفته نماند که  سرعت جبران بحران اقتصادی کند بوده است.

در حال حاضر رشد اشتغال‌زایی کند شده است. برخی کارشناسان براین باورند که اقتصاد این کشور کاملا شاغل است و به همین دلیل افت رشد اشتغالزایی طبیعی است. در سال گذشته آمریکا ۲.۶ میلیون کار در کشور ایجاد کرده که بیشترین افزایش را از سال ۱۹۹۹ تا کنون داشته است.

 ترامپ ادعا می کند آمار اشتغال ساختگی است

ترامپ مدتی است در تلاش است که ثابت کند آمار اشغال منتشر شده در کشور ساختگی است.

او فکر می کند که آمار بیکاری این کشور ۵ درصد نیست، بلکه ۹.۷ درصد است.

آمریکایی ها توانستند بحران اقتصادی گذشته را جبران کنند ولی هنوز جای کار وجود دارد

شکی نیست که اقتصاد، به خصوص بازار کار در آمریکا بهبود پیدا کرده و ۶ سال متوالی روندی افزایشی داشته است.

آما باید واقع بین بود؛ رشد دستمزد همچنان در این کشور مشکل دارد و برای آمریکایی ها کند است.مدت زمان کار نیمه وقت دراین کشور،از آنچه برای یک کار با کیفیت و  تمام وقت انتظار دارند، به دلیل دستمزدهای پایین موجب بی انگیزگی در این کشور شده است.


 

---------------  اخبار اقتصادی سایت صنعت  ---------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی سایت صنعت لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب اقتصادی خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در سایت منتشر گردد.+ 0
مخالفم - 0

منبع: http://www.eghtesadonline.com/fa/tiny/news-156253
بازدید: 94