کد: 4261
بروزرسانی: شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۷:۳۵

روند صعودی قیمت طلا ادامه دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: یکی از علتهای اصلی افزایش قیمت جهانی طلا، مسائل سیاسی ( انتخابات ریاست جمهوری امریکا) است که تا هفته آینده ادامه دارد و باعث شده است روند صعودی قیمت طلا نیز تا هفته آینده ادامه داشته باشد.


روند صعودی قیمت طلا ادامه دارد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد کشتی آرای افزود: سومین هفته پیاپی قیمت طلا افزایش یافته است و در هفته گذشته با افزایش 29 دلاری قیمت طلا روبرو بوده ایم.

وی ادامه داد: هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز 1305 دلار به فروش می رسد که یکی از علتهای اصلی افزایش قیمت طلا ، افزایش تقاضا و خرید در بازارهای جهانی است.

کشتی آرای افزود : کاهش ارزش سهام و افزایش تقاضا در بازارهای جهانی به دلیل ابهاماتی که مسائل سیاسی دنیا وجود دارد سرمایه داران را به سمت خرید طلا سوق داده و باعث شده است ما با افزایش قیمت طلا از اول سال 2016 میلادی تا امروز روبرو باشیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: از اول سال 2016 میلادی تا امروز حدود 20 درصد قیمت طلا در بازارهای جهانی رشد داشته است و ما در بازارهای داخلی نیز تحت تاثیر همین افزایش قیمت قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: کاهش ارزش دلار و بالا رفتن تقاضا در بازارهای داخلی نیز باعث افزایش قیمت شده و این در حالی است که در یک و نیم ماه گذشته در بازارهای داخلی با افت تقاضا و افت داد و ستدها مواجه بودیم اما قیمت جهانی تاثیرگذار عمده بوده است.

کشتی آرای درباره ادامه روند افزایشی قیمت طلا گفت: قیمت طلا و بسیاری از بازارهای مالی تحت تاثیر انتخابات آمریکاست که سه شنبه هفته آینده برگزار می شود و این نوسانات تا سه شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت و قیمت طلا افزایش پیدا می کند.

امروز هر اونس طلا 1305 دلار ، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و 115 هزار تومان ، طرح جدید یک میلیون و 123 هزار تومان، نیم سکه 563 هزار تومان، ربع سکه 298 هزار تومان ، سکه یک گرمی 187 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 114 هزار تومان به فروش رسیده است.


 

---------------  اخبار اقتصادی سایت صنعت  ---------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی سایت صنعت لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب اقتصادی خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در سایت منتشر گردد.+ 0
مخالفم - 0

منبع: http://www.eghtesadonline.com/fa/tiny/news-156363

 

بازدید: 78