کد: 4376
بروزرسانی: یکشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ۱۷:۳۵

تعرفه تماس ایران و عراق نصف شد

وزیران ارتباطات ایران و عراق درباره ارایه خدمات به زائران اربعین حسینی دیدار و گفت و گو کردند.


تعرفه تماس ایران و عراق نصف شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، واعظی در این دیدار ضمن اشاره به افزایش ۴۰ درصدی تقاضا برای حضور ایرانیان در مراسم اربعین حسینی در کشور عراق، گفت: پیش بینی می کنیم که امسال با رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی علاقمندان حضور در راهپیمایی اربعین حسینی روبرو شویم که انشااله این مراسم به مراسم وحدت مسلمین تبدیل شود.

وی با اشاره به حضور تیمی از وزارت ارتباطات عراق در کشورمان و انجام گفت و گوهای فنی درباره رفع موانع ارتباطی در این مراسم افزود: سال گذشته زائران ایرانی توانستند در مراحل مختلف اربعین حسینی با آرامش با خانواده های خود در ایران تماس بگیرند که از همکاران عراقی خود تشکر می کنم.

معانی کاظم حسن راشد، وزیر ارتباطات عراق نیز با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش این کشور گفت: منطقه شمالی عراق تقریبا یک سوم وسعت کشور را تشکیل می دهد که تقریبا قسمت اعظم ان تحت اشغال داعشی ها بود که اکنون با همکاری نیروهای مردمی، پیشمرگه ها عشایر، ارتش عراق و دیگر نیروها همه آن مناطق آزاد شده است بطوریکه اکنون به منطقه مرکزی موصل که از اهمیت زیادی برخوردار است، مسلط شده است.

وی  در پایان این موفقیت را با توجه به بافت مردم موصل اعم از سنی، شیعه، ترک، کرد و ... قابل اهمیت دانست.


 

---------------  اخبار اقتصادی سایت صنعت  ---------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی سایت صنعت لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب اقتصادی خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در سایت منتشر گردد.+ 0
مخالفم - 0

منبع: http://www.eghtesadonline.com/fa/tiny/news-156610

 

بازدید: 85